Použití

Demoverzi můžete volně používat a šířit. Za její šíření však nesmí být požadován žádný poplatek (přiměřený poplatek za přenosové médium tím samozřejmě není dotčen). Použití demoverze je omezeno na testovací období 30 dní od prvního použití. Chcete-li program používat i nadále, je nutné požádat o registraci. Po registraci budete moci plynule pokračovat v práci.

Komerčně lze používat pouze řádně zaregistrovanou verzi. Demoverzi lze používat po testovací období a připravovat si v ní data pro pokračování po registraci.

Zaregistrovat se pro používání neomezené verze můžete na stránce registrace.Charakteristiky programu demoverze

 Název:  Jednoduše na pozemkovou úpravu
 Verze:  a4.26    *** DEMOVERZE ***
 Modifikace:  10. prosince 2000
 Min. procesor:  i486 / 33MHz
 Min. RAM:  8 MB
 Místo na disku (aplikace po instalaci):  5 MB
 Operační systém:  od Win 3.1(1) včetně

 

Získání a instalace demoverze

Demoverzi si můžete volně nahrát z odkazů níže. Postupně si z příslušných odkazů nahrajte soubory DISK1, DISK2 a DISK3. Jde o komprimované soubory (ZIP). Na pevném disku si vytvořte nějakou pracovní složku - např. JPUINST. V ní si vytvořte další složky: DISK1, DISK2 a DISK3. Do složky DISK1 potom dekomprimujte soubor DISK1.ZIP, do složky DISK2 soubor DISK2.ZIP a obdobně do složky DISK3 soubor DISK3.ZIP.


 

Odkazy pro nahrání souborů


 

DISK 1

DISK 2

DISK 3

 

Instalace

Máte-li již připravené adresáře DISK1, DISK2 a DISK3 s příslušnými soubory, můžete zahájit instalaci spuštěním programu instaluj.exe v adresáři DISK1. Po spuštění instalačního programu se objeví LICENČNÍ UJEDNÁNÍ. POUŽÍVÁNÍM PROGRAMU (NEBO JEHO DEMOVERZE) POTVRZUJETE SVŮJ SOUHLAS S TÍMTO UJEDNÁNÍM. Dalším krokem v instalaci je volba, zda nainstalovat číselníky. Pokud jste s programem (ani jeho předchozími verzemi) ještě nepracoval(a), zaškrtněte nabízenou volbu a pokračujte v instalaci. Následně se objeví dialog pro výběr operačního systému (při použití Patche - viz níže - vyberte Windows 3.1(1), i když máte nejnovější verzi). Posledním krokem při instalaci je volba cílového adresáře a skupiny programů, kam se má aplikace nainstalovat. Demoverzi instalujte do adresáře jiného, než ve kterém máte (pokud máte) starší verzi programu. Po ukončení instalace se spustí nápověda k programu, která je uživatelům programu dobrým pomocníkem.

Chcete-li navázat na předchozí práci a vyzkoušet tak nové funkce programu na svých datech, je nutné zkopírovat si své stávající číselníky a datové soubory do adresáře nové verze. Podrobněji o tomto úkonu pojednává nápověda JPU.HLP (téma Před spuštěním, po spuštění), kterou si prostudujte ještě před prvním spuštěním programu.

Přehledový výklad programu je uveden na stránkách popisu programu.

Pokud při instalaci nebo spouštění programu dojde (nemělo by) k chybě, podívejte se na stránku s problémy při instalaci nebo spouštění.


 

Patch

I. Spouštění programu

Patch je v tomto případě náplast na chybu, kterou kdysi dopustil Microsoft - díky ní se aplikace z Fox Pro 2.5b Win, v níž je JPÚ napsán, nedá spustit na počítačích, které mají vyšší frekvenci procesoru, což jsou dnes všechny nově prodávané počítače.

Jak použít patch? Stáhněte si, prosím, soubor JPU-PATCH01.zip z odkazu níže. Dekomprimujte jej. Tím získáte dva soubory: dzpatch.exe a JPU-PATCH01.BAT.

Oba tyto soubory nakopírujte do složky, kde je nainstalován program JPÚ, běžně C:\JPU426. Pro orientaci: každopádně v té složce musí být JPU.EXE a hlavně pro odstranění chyby důležitý soubor FOXW250B.ESL.

Pak jednoduše spusťte (obyčejný dvojklik) program JPU-PATCH01.BAT. Zdánlivě se nic nestane, ale dojde k opravení té nepříjemné chyby. Dále je možné JPU.EXE normálně spouštět.
 
 


Patch: JPU-PATCH01.zip

 

II. Tisková sestava Bilanční list vlastníka pozemků -- druhá oprava sestavy

Druhým patchem je oprava, která je asi také způsobena u Microsoftu a nedostatečnou zpětnou kompatibilitou. V bilančním listu vlastníka pozemků se v programu JPÚ běžícím v nových Windows kód BPEJ roztahuje na dva řádky a součet celkového ocenění je zobrazen jako hvězdičky.

Druhá oprava tiskové sestavy spočívá ve změně čísla vyhlášky upravující toleranci kvality a výměry pozemků.

Odkaz níže obsahuje nově definovanou tiskovou sestavu. Jde o dva soubory: BILANCAB.FRX a BILANCAB.FRT (zkomprimované do JPU-PATCHBILAB.ZIP). Stáhněte si prosím tento zazipovaný soubor, dekomprimujte jej a oba získané soubory překopírujte do složky, kde je instalován program JPÚ. Pokud se Vás Windows zeptají, zda chcete přepsat původní soubory, odpovězte, že ano.Patch: JPU-PATCHBILAB.zip

 
 

 


Poslední změna 2.4.2018